Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Партизан бољи од Инђије у борби за плеј-оф

by adminliga
Hits: 1232

Није дуга историја у првенственим окршајима одбојкашица Инђије и Партизана Ефбет. Досад су ове две екипе одиграле тек четири међусобна сусрета, али већ сада је на прагу можда и нека занимљива будућа традиција. Инђинчанке су два пута победиле Партизан Ефбет у земунској хали "Мастер", али су и црно-беле девојке два пута успевале да се реванширају и то са каматом.


На самој утакмици Инђија је кренула вихорно. У првом сету су домаће одбојкашице готово без грешке обавиле посао и брзо тај сет рашиле резултатом, 25:17.

У другом сету видели смо фуриозан старт Инђинчанки. Брзо су повеле 5:0. Ту технички одмор узима стратег гошћи и након тога почиње да се топи предност домаћег састава (7:6). Домаће одбојкашице су полако обуздавале нападе гошћи и поново су се попеле на плус пет поена предности (16:11). У наставку, међутим, као да се на терену појавио неки други тим Инђије. Губи се самопоуздање, пуно грешака и Партизан Ефбет прво поравнава резултат (19:19), а затим и прелази у вођство. До краја сета одбојкашице Партизана су везале чак четири поена за коначних 21:25 и поравнање на 1:1 у сетовима.

Трећи, па и четврти сет сличне су приче. У трећем је Партизан Ефбет био константно у вођству и решио тај период игре са 21:25. У четвртом Инђија је водила, имала чак предност од 20:15, али се након тога десио пад у игри домаћина. Гошће су забележиле десет поена за 23 25 и славље у победи на гостујућем терену од 1:3.

"Практично индетично, тако је било и у првом делу, победа. У другом делу у једној неизвесној утакмици наш реванш. Значи нам пуно ова победа. Ушли смо у неку серију која је добра за нас после свих недаћа које смо имали. Три победе заредом, што нам даје неке наде да остваримо примарни циљ, пласман у плеј-оф", истакао је после утакмице тренер ЖОК Партизан Ефбет, Дарко Закоч.

"Они нас не могу да добију у Београду, ми њих овде у Инђији. Очигледно данас, као и више пута, десио се сличан сценарио. Апсолутно разочаравајуће. Онако испустити онај други сет, па сада и овај четврти, на крају крајева, то је нешто што нас очигледно прати и што нисмо решили. Мислили смо да јесмо, али очигледно је да нисмо. Нисмо имали ни храбрости ни знања. Оне најважније лопте смо одиграли слабо, када се то тако уради онда је пораз неминован", осврнуо се на пораз свог тима тренер ОК Инђија, Никола Јерковић.

Инђија. Хала спортова, гледалаца око 150. Судије: Предраг Баланџић и Милан Милошевић.

Инђија - Партизан Ефбет 1:3 (25:17, 21:25, 21:25, 23:25)

Инђија: Шорак 11, Барнак 9, Исаиловић 27, Данијела Андрић 9, Закић 2, Обреновић (К) 10, Китановић Л-1
Клупа: Јана Андрић 1, Љубичић 1, Компировић, Иваковић, Јеринић, Зубац (Л-2).
Тренер: Никола Јерковић

Партизан Ефбет: Ашћерић, Јоњев 4, Круљ 23, Вукчевић 19, Томић 1, Бербатовић 7, Вујовић (Л)
Клупа: Зубић 11, Кнежевић, Малинић, Томић 1, Касавица, Матић 5.
Тренер: Дарко Закоч

Слика и текст: Анђелко Белић, sportin.biz

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Одбојкашице Београда избориле су пласман у Банка Поштанска штедионица Суперлигу за наредну сезону. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, у другој утакмици плеј-аута, надиграла Инђију са 3:1, по сетовима 25:21, 27:29, 25:12 и 25:22.

Београд наредне сезоне у Суперлиги!

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове играће и наредне сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Пазовчани су вечерас, као гости, у другој утакмици плеј-аута надиграли Нови Сад Манекс са максималних 3:0, по сетовима 25:17, 25:10 и 25:18.

Пазовчани изборили опстанак у Суперлиги!

Одбојкашице Уба оствариле су велику победу и избориле пету утакмицу финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су вечерас, на свом терену, пред великим бројем домаћих навијача, надиграле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:16 и 25:23.

Славље али без конфета: Сјајне Убљанке избориле мајсторицу!

Odbojkica prodavnica enter400