Преглед 2. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге за одбојкашице и одбојкаше

Окончано је 2. коло Банка Поштанска штедионица Суперлиге у мушкој и женској конкуренцији. Као и увек, било је веома занимљиво и неизвесно, а у наставку можете прочитати кратке извештаје са свих утакмица.

ОДБОЈКАШИЦЕ:

Петак 08.10.2021.

Железничар Лајковац – Црвена звезда 2:3 (25:22, 25:21, 14:25, 17:25, 14:16)

Већ у првој утакмици виђена је права драма. Железничар из Лајковца дочекао је у Спортској хали Лајковац екипу Црвене звезде.

У прва два сета вођена је велика борба, али је у оба случаја домаћин изашао као победник. Када се чинило да им је у трећем сету само остало да потврде стечену предности, Црвена звезда се пробудила и на веома ефикасан начин стигла је до изједначења. У петом, одлучујућем сету, после још једне драме, Звезда је дошла до своје друге победе у овогодишњем првенству. (Опширније о овој утакмици можете прочитати ОВДЕ)

Субота 09.10.2021.

ЖОК Срем – ЖОК Уб 0:3 (10:25, 21:25, 15:25)

У првој утакмици суботњег програма није било изненађења. Уб је у Сремској Митровици забележио другу победу у првенству.

Актуелни шампион Србије био је и више него убедљив у овој утакмици. У првом сету дозволио је противнику да освоји свега 10 поена. Успела је Сремска Митровица у другом делу игре да парира гостима, али јој добра игра није донела резултат. Трећи период био је веома сличан као и први, Убљанке су лако дошле до резултатске разлике, која им је омогућила да освоје како сет, тако и три бода.

Јединство Стара Пазова – Партизан Сокербет 3:1 (25:15, 25:23, 26:24, 25:19)

Дуел прошлогодишњих полуфиналиста окончан је у корист домаћина. Јединство из Старе Пазове је на свом терену савладало Партизан и тако је дошло до друге победе.

После изједначеног почетка у првом сету, тим који са клупе предводи Јово Цаковић, направио је предност, коју одбојкашице Партизана нису могле да стигну. У читавом другом периоду играло се поен за поен, али је на крају домаћин био успешнији и повео је са 2:0. Успео је Партизан да се врати у меч освојивши трећи сет, али је Стара Пазова одговорила освајањем четвртог периода, којим је дошла до тријумфа.

TENT pobeda

ТЕНТ – ЖОК Клек МД Зрењанин 3:1 (25:16, 23:25, 25:10, 25:19)

Прошлогодишњи финалиста Суперлиге дошао је до нове победе у сезони, чиме је остао на првом месту и после 2. кола.

Вицешампион је у Обреновцу савладао Клек у још једној занимљивој утакмици. Лако је домаћин дошао до предности од 1:0, али је у другом сету екипа из Зрењанина показала да ће ове године бити веома неугодна и изједначила је резултат. Ипак, Тент је трећи и четврти период лако решио у своју корист и забележио је другу победу.

Инђија – Спартак Суботица 3:2 (18:25, 24:26, 25:19, 25:20, 15:12)

Последња утакмица 2. кола била је прави спектакл. Инђија је код куће надиграла Спартак из Суботице у маратону које трајао више од два сата.

Прва два сета припала су гостима после велике борбе, посебно у другом делу игре. Међутим, Инђија се није предавала и брзо се резултатски вратила у меч. Тај-брејк је као и сваки био лутрија, која је овај пут била на страни домаћина.

Најефикаснија играчица у овом колу била је Александра Петровић (Спартак Суботица) са 26 поена, а пратиле су је Тара Таубнер (Црвена звезда) са 21 и Јована Цветковић (Тент) са 20.

Утакмице 3. кола БПШ Суперлиге

15.10. 18.30 Црвена звезда – ТЕНТ (уживо OSSRB YouTube)

15.10. 19.00 Спартак Суботица – ЖОК Срем Сремска Митровица

16.10. 19.00 ЖОК Клек МД Зрењанин – Инђија

16.10. 19.00 ЖОК Уб – Јединство Стара Пазова

17.10. 17.00 Партизан Сокербет – Железничар Лајковац

ОДБОЈКАШИ:

Спартак Суботица – Рибница Краљево 3:2 (13:25, 18:25, 25:20, 31:29, 15:8)

Прва утакмица у 2. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је најинтересантнија овог викенда. У Суботици су се састали домаћи Спартак и Рибница из Краљева.

Иако је Рибница пре почетка утакмице важила за фаворита, екипа Спартака је то демантовала. Поприлично лако су Краљевчани дошли до предности од 2:0, али се у тим тренуцима пробудио тима из Суботице. Иако је Рибница у већини трећег сета имала неколико поена предности, Спартак је у завршници успео да прекрене резултат и смањи заостатак. Четврти сет био је права посластица за све љубитеље одбојке, јер је екипа са севера Војводине дошла до изједначења са 31:29. Бољу игру из претходна два, пренели су и у одлучујући сет, који су освојили са 15:8 за велики преокрет.

Nis Raddoo01

Ниш – Раднички доо 0:3 (21:25, 22:25, 16:25)

Прва утакмица суботњег програма била је заказана за Ниш и Раднички из Крагујевца. Гости су меч решили у своју корист максималним резултатом.

Домаћин  је у прва два сета пружио отпор Крагујевчанима, али то није било довољно да би освојио сет. У оба периода је Раднички имао резултатску предност, коју су Нишлије стизале тек у завршници, али нису могле и да преузму вођство. Гостујућа екипа је трећи сет је лако решила у своју корист са 25:16.

Par Takovo01

Партизан Сокербет – Таково 3:0 (25:17, 25:14, 25:9)

Партизан је дошао до прве победе у сезони после убедљивог пораза у 1. колу. Црно-бели су код куће савладали Горњи Милановац.

Београдски клуб је веома лако дошао да победе у утакмици која је трајала нешто више од сат времена. Партизан је у сва три сета био доминантнији на терену, а у прилог томе говорио је  и резултат на семафору. Како је меч одмицао, одбојкаши у црно-белим дресовима били су све бољи и лако су забележили победу.

MRadnik SpLjig

Млади радник – Спартак Љиг 3:1 (19:25, 25:19, 25:18, 25:11)

У Пожаревцу је одиграна утакмица између Младог Радника и Спартака из Љига, коју је домаћин претворио у тријумф.

Гости су први сет решили у своју корист са 25:19, али је домаћин већ у следећем сету узвратио истом мером. У трећем и четвртом периоду Пожаревчани су сигурнијом игром како у нападу, тако и у одбрани угасили сваку наду екипе из Љига. На крају први тријумф за Млади Радник у новој сезони.

CZV VOJ01

Црвена звезда – Војводина НС семе 3:0 (25:21, 30:28, 28:26)

У последњој утакмици и уједно дербију кола, Црвена звезда дочекала је Војводину у СЦ „Вождовац“ на Бањици. Домаћин је славио са максималних 3:0, иако резултат не показује праву слику која је виђена на терену.

Црвено-бели су дошли први пут до предности средином првог дела игре, коју су одржавали до краја. Други сет био је веома сличан првом, али је овог пута новосадска екипа у завршници дошла до резултатског поравнања. У узбудљивом финишу Војводина није искористила једину сета лопту која јој се указала, а Звезда је из четвртог покушаја дошла до великих 2:0. Предност се у трећем периоду смењивала на обе стране, а екипа Игора Жикића је и трећи пут била успешнија. Овом победом Црвена звезда је остала једина екипа са максималним бројем поена. (Опширније о овој утакмици можете пролитати ОВДЕ)

Када је мушка конкуренција у питању, највише се истакао Никола Мељанац (Црвена звезда) са 22 поена, а уз њега сјајне утакмице су одиграли Марко Лечић (Спартак Суботица) са 20 и Андреј Ристић (Црвена звезда) са 19 поена.