Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Пожаревљани сигурни у Горњем Милановцу

by Душан Крстић
Hits: 2177

Одбојкаши Младог радника из Пожаревца стигли су до тријумфа у последњој утакмици 11. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Тим Драгана Бонића је вечерас надиграо Таково у Горњем Милановцу са 3:0, по сетовима 25:19, 25:15 и 25:20.

Оправдао је прошлогодишњи финалиста Купа Србије улогу фаворита и без великих проблема забележио нову победу.

Није од почетка утакмице Млади радник желео да буде агресиван већ се одлучио да темпира форму за даљи ток меча. То је Таково умело да искористи и после изједначеног почетка је асовима Дустинца повело најпре са 12:9, па са 14:10. Међутим, гости су имали спреман одговор и поенима искусног Горана Бјелице, експресно су се вратили у овај период (17:17). Овај повратак је скроз пореметио домаћина који је у завршници почео да греши, а Пожаревљани су знали како то да искористе и са 25:19, повели су са 1:0.

Решени су били пулени Драгана Бонића да у другом сету, без одуговлачења, дуплирају своје вођство. То им је убрзо пошло за руком, пошто су од старта били довољно концентрисани, али и агресивни. Доминирали су у свим сегментима игре, а противник просто није могао да им парира. Ређали су се поени Тупчија и Чубрила, али и остатка тима, и Млади радник је на крају оставио ривала на свега 15 освојених поена.

Покушала је домаћа екипа на старту трећег сета да буде конкурентна, у чему је и успела, али само до резултата 10:10. У тим тренуцима су Пожаревљани поново убацили у пету брзину и почели су да нижу поене. Иако су направили неколико непотребних грешака, гости су их неутралисали прецизним нападима и на крају су са 25:20, забележили максималну победу на страни.

Драган Бонић, тренер Младог радника, каже да је његов тим утакмицу одиграо у добром ритму.

„Пре свега желим да честитам играчима, стручном штабу и људима у клубу на другој позици на полусезони. То је стварно велики успех за нас. Што се тиче саме утакмице, одиграли смо од првог до последњег поена у добром ритму. Првенство је веома неизвесно, тако да је свака победа веома важна. Сада се окрећемо новим изазовима, јер нас већ у петак очекује утакмица са Јединством, а након тога и реванш полуфинала Купа Србије“, рекао је Бонић.

Горан Бјелица био је најефикаснији у победничком тиму са 11 освојених поена, док се код гостију истакао Радован Гавриловић са 7.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Млади радник у наредном мечу гостује Јединству у Старој Пазови, док Таково дочекује Рибницу.

 

Одбојкашице Јединства из Ужица забележиле су победу у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Дарка Закоча је данас, као гост, надиграла Београд након истинске борбе са 3:2, по сетовима 27:29, 30:28, 26:28, 25:12 и 15:9.

Ужичанке преживеле маратон у престоници!

Одбојкаши Црвене звезде уписали су тријумф у дербију 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ивице Јевтића је вечерас, у Крагујевцу, након преокрета, поразила Раднички доо са 3:1, по сетовима 24:26, 25:23, 25:19 и 25:18.

Звезда ноћи на лидерској позицији!

На теренима широм Србије су у петак и суботу одигране све утакмице 18. рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Како је крај лигашког дела сезоне све ближи, тако су све екипе свесне да остаје све мање простора за грешку, што је и те како било приметно и у самим мечевима. Дефинитивно је дерби кола оправдао то звање, пошто је Војводина након велике борбе успела да заустави шампиона Србије. А подједнако интересантно било је и у Старој Пазови, где је Звезда успела да надигра Јединство након маратона. Максималним победама радовали су се одбојкаши Такова, Карађорђа и Спартака, а успешан је био и Ниш, пошто је након четири одиграна сета остварио злата вредну победу над тимом из Великог Градишта.

Преглед 18. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Све мање простора за грешку

Протеклог викенда, прецизније у петак и суботу, одигране су све утакмице 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Самим тим, свима нам је јасно да је крај лигашког дела првенства све ближи, пошто ћемо за нешто мање од три недеље знати ко ће се радовати, а коме неће бити до тога, иако су већ сада неке ствари кристално јасне. Током минулог викенда ТЕНТ је наставио своју серију победа, док се пазовачко Јединство експресно вратило на победничке стазе. Сремице су везале другу победу и то над екипом Београда, док су Ужичанке након два пораза у низу прекинуле црну серију победом над Лесковцем, а до тријумфа је стигао и шампион на гостовању Радничком. Ипак, дефинитивно је утакмица кола, на папиру, одиграна у петак, а Црвена звезда је, на велико изненађење, успела да резултатски убедљиво надигра новопеченог освајача Купа Србије, екипу Уба.

Преглед 19. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Узбуна, ближи се крај!

Одбојкаши Црвене звезде забележили су тријумф у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, у Старој Пазови, након истинске борбе надиграла Јединство са 3:2, по сетовима 26:28, 25:21, 39:37, 23:25 и 15:6.

Звезда преживела у Пазови

Одбојкашице Железничара из Лајковца уписале су тријумф у 19. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ратка Павличевића је вечерас, у Београду, надиграла Раднички Бластерс са 3:1, по сетовима 25:19, 25:16, 18:25 и 25:17.

Лајковчанке боље од Радничког

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су велики тријумф у дербију 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Данила Стокуће је вечерас, на свом терену, надиграла Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 28:26 и 25:23.

Звезда зауставила победника Купа!

Odbojkica prodavnica enter400