Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Светозаревић: Предстоји нам борба за опстанак

by adminliga
Hits: 1905

Ниш је у протекле две сезоне био високо котиран у првенству и представљао је респектабилног противника за сваку екипу. Притом су прошле године стигли и до четвртфинала Купа ЦЕВ.

Ове сезоне, међутим, ситуација је нешто другачија. Питали смо тренера Драгана Светозаревића о чему се ради.

„Нажалост, ми смо ове сезоне најавили борбу за опстанак у лиги, због великог смањења буџета. Штета за наш клуб који је у претходне две сезоне био у врху. Довођењем младих играча, који ће бити у клубу неколико сезона, потрудићемо се да се већ од следеће сезоне опет боримо за врх табеле“, рекао нам је Светозаревић.

И Душан Јовић, либеро у екипи, истог је мишљења.

„За ову сезону очекивања су слабија него у задње две сезоне. Прошле и претпрошле године смо били у врху, а ове сезоне је ситуација другачија, јер смо условљени на млађе играче који до сада нису играли Суперлигу. Првенствени циљ је опстанак, али ми ћемо се борити и тежићемо ка што бољем пласману. Очекујемо још пар појачања којима ћемо комплетирати тим за ову годину, а ту су и пар повратника коју су дошли да помогну у овим тешким тренуцима за наш клуб. Ми ћемо се потрудити да из утакмице у утакмицу растемо и да изненадимо неку екипу“, рекао је Јовић.

У првом колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге, Ниш је изгубио од Спартака у Љигу после неизвесног меча са 3:2. У другом колу, Нишлије су поражене на домаћем терену од Радничког доо из Крагујевца са 3:0.

Када дође тренутак да се озваничи крај сезоне, пажња је најчешће усмерена на екипе које су оставиле најјачи утисак и попеле се на победничко постоље. Тако је било и ове године у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, где су обреновачки ТЕНТ и крагујевачки Раднички доо потврдили да су тренутно најбоље екипе у земљи. Ипак, током читаве сезоне, како у најелитнијем рангу, тако и у оном за једну лествицу ниже, све екипе су из недеље у недељу улагале велики труд како би на крају оствариле што бољи резултат. Некима је то пошло за руком, док су поједини остали без жељеног исхода.

Од елите до нижих рангова: Пресек сезоне у српској одбојци

Након три веома успешне сезоне, актуелни шампион Србије ће у нову сезону ући са новим лицем на клупи. Игор Жакић од наредне суперлигашке кампање више неће бити шеф стручног штаба обреновачке екипе, након истека важећег уговора.

Шампион се растао са стратегом: Жакић напустио ТЕНТ

Ни недељу дана није прошло од тренутка када је спуштена завеса на сада већ прошлу сезону у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, а поједини суперлигаши већ су окренули нова поглавља. Као што је већ познато, чак три клуба ће у наредној сезони имати ново лице поред аут-линије, са задатком да негде настави започето, а негде направи искорак.

Тектонске промене: Три суперлигаша остала без кормилара

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца одбранили су титулу шампиона Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Крагујевцу, у трећем мечу финала плеј-офа, надиграла новосадску Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:22, 25:23 и 25:18.

Без промене на врху: Раднички суверено господари Србијом!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца стигли су до другог тријумфа у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Новом Саду, надиграла Војводину Моцарт након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:16, 25:17 и 25:23.

Меч лопта у Крагујевцу: Раднички на корак до нове титуле!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:21, 24:26, 25:21 и 25:16.

Шампион повео у финалној серији!

Што је било далеко, дошло је веома близу. Пред нама је финална овосезонска представа када је у питању домаће мушко првенство, а сигуран сам да је мало ко могао да погоди да ће се у финалу наћи крагујевачки Раднички и новосадска Војводина. Ипак, имаћемо репризу финала од прошле сезоне, а није много тога указивало на такав епилог. Остаје само да видимо у колико чинова врхунске одбојкашке представе ћемо уживати?

Осврт на финале: Да ли се историја понавља?

Odbojkica prodavnica enter400