Немци други пут бољи од Војводине

Одбојкаши Војводине нису успели да забележе тријумф у 4. колу ЦЕВ Лиге шампиона. Новосађани су вечерас, у Немачкој, поражени од Фридрихсхафена са 3:1, по сетовима 20:25, 25:17, 25:16 и 25:23.

Иако су пулени Слободана Бошкана наговестили да на тешком гостовању могу до победе, домаћин је на крају славио.

Фридрихсхафен је био бољи ривал на почетку овог сусрета и повео је са 8:5 и 10:7. Међутим, Војводина је у тим тренуцима преузела иницијативу и серијом од 9:1 је стекла велику резултатску залиху. Покушали су Немци у завршници да се приближе шампиону Србије, али без пуно успеха и Војводина је са 25:20, повела са 1:0.

fri voj1

Домаћин није дозволио себи да подлегне притиску и у наредна два сета је на идентичан начин изашао као победник. После изједначене борбе на почетку оба сета, екипа за коју наступају репрезентативци Србије Никола Пековић и Александар Недељковић, је правила серије од по неколико поена, које су биле пресудне.

У четвртом, а испоставиће се касније и последњем сету, Војводина је дала све од себе како би продужила меч. Иако је домаћин имао иницијативу током већег дела овог периода, тим из Новог Сада је успео у завршници да стигне до изједначења и учини је занимљивом. Ипак, Фридрихсхафен је на крају искористио прву шансу и са 25:23, остварио је тријумф.

Најефикаснији у тиму српског представника био је Радослав Парапунов са 17 поена, а пратили су га Давид Мехић са 16 и Стеван Симић са 9.

Војводина у  оквиру 5. кола дочекује пољски Јастржебски.