Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Убедљива Звезда лако до брејка!

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су убедљив тријумф у првој утакмици финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црвено-беле даме су данас надиграле домаћи Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 25:17 и 25:16.

Актуелни победник Купа Србије је овом победом направио први корак ка освајању дупле круне.

Уб је боље отворио овај меч, пошто је већ на почетку у свим сегментима био бољи од ривала. Успела је домаћа екипа да у првих седам поена забележи ас сервис, блок и неколико успешних напада. Наставиле су Убљанке у истом ритму, али не задуго. Црвена звезда се након прилагођавања на гостујући терен, средином сета, у потпуности пробудила и почела да пружа своју препознатљиву игру. При резултату 16:9, Београђанке су направиле серију од 8:1 и анулирале су предност ривала. Уследила је игра поен за поен, након чега је гостујућа екипа још једном ухватила залет и са 25:22, решила први сет у своју корист.

Екипа коју са клупе предводи Милан Гршић је заслуженим освајањем претходног сета добила додатни мотив да одигра што боље и у другом делу игре. Већ на почетку су одбојкашице у црвено-белим дресовима направиле лепу резултатску разлику, за коју су највише заслужна два узастопна ас сервиса Јелене Лазић. Добар почетак ривала утицао је и на Уб, који се убрзо вратио у игру, пошто је пришао противнику на само поен заостатка. Ипак, није се екипа из престонице превише потресла због бољег периода домаћина, већ је још једном убацила у пету брзину. Занимљиво да је Звезда, и поред великог броја грешака, успевала да повећа своју предност и да из поена у поен буде све ближа освајању другог сета. На крају су актуелне победнице Купа Србије сачувале стечено вођство и стигле су надомак победе.

Трећи сет био је и најубедљивији на овом мечу. После изједначене игре и праве резултатске клацкалице, Звезда је опет узела ствар у своје руке и на веома доминантан начин грабила је ка победи. Блистале су Јелена Лазић и Дајана Бошковић у нападу, сјајна је била Јелена Делић на мрежи, а све то је веома искусно режирала Бојана Дрча. Тим Маријане Боричић је тек пред сам крај меча успео да колко-толко обузда распуцаног ривала, али је за преокрет већ било касно. Црвена звезда је у самој завршници, овог дела игре, искористила трећу сет лопту и омогућила себи да другу утакмицу дочека у бољем расположењу.

Бојана Дрча, капитен Црвене звезде, каже да је њена екипа још једном показала карактер: „Мало смо нервозније отворили утакмицу, што се и видело по резултату. Ипак, није нам требало пуно времена да се вратимо и опет смо показале да имамо карактер и оствариле смо максималну победу. Сада нам предстоје припреме за наредну утакмицу, коју играмо на домаћем терену. Наравно, надамо се још једној победи“ – закључила је Бојана.

Најкориснија играчица у победничком тиму била је Дајана Бошковић са 17 поена, док се код домаће екипе истакла Љиљана Ранковић са 13. Наредни меч одиграће се у среду, 30. марта у Београду.

(фотографија: Instagram @ok_crvena_zvezda)

Odbojkica prodavnica enter400

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Одбојкашице Београда избориле су пласман у Банка Поштанска штедионица Суперлигу за наредну сезону. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, у другој утакмици плеј-аута, надиграла Инђију са 3:1, по сетовима 25:21, 27:29, 25:12 и 25:22.

Београд наредне сезоне у Суперлиги!