ТЕНТ славио у Убу

Одбојкашице ТЕНТ-а забележиле су победу у 11. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, на гостујућем терену, победиле Уб са 3:1, по сетовима 25:20, 25:27, 25:22 и 25:22.

Током првог сета видели смо изједначену игру током већег дела, обе екипе давале су свој максимум и кроз сјајне нападе и блокове смењивала се минимална предност. При резултату 18:17 за домаћина, ТЕНТ је направио серију од пет поена и тиме се одвојио резултатски од противника. До самог краја одржавао је стечену предност и стигао до четири сет лопте, а ас-сервисом реализовао прву и повео са 1:0.

Није демотивисало Уб изгубљен претходни сет, већ је ушао оштро у други и на самом почетку повео са 8:1, па 15:6. Ипак, невероватном серијом од 10:2, Обреновчанке су успеле да дођу на поен заостатка, а потом и поведу. Добили смо неизвесну завршницу, коју су на крају Убљанке привеле у своју корист и поравнале укупан резултат.

Наставио се овај дуел изједначено, права резултатска клацкалица била је до саме завршнице. Још једном је екипа из Обреновца направила серију поена и прешла у вођство. Покушавао је тим Маријане Боричић да се врати у сет, али није у томе и успео. Већ у следећем тренутку на страни гостију је било нових четири сет лопте, а гршком противница ТЕНТ је дошао на корак од победе.

Велика борба је била од почетка овог дуела, па тако и у последњем сету. Почетак је био на страни гостујућег тима, док је средина опет била изједначена. Ипак, одбојкашице ТЕНТ-а су кроз поена Јоване Цветковић стигле до две меч лопте, а тачку је ставила Мијатовић успешним нападом.

Јована Цветковић, примач ТЕНТ-а, честитала је својој екипи на победи која им је дала ветар у леђа за даље.

"После три пораза ова победа нам пуно значи. Иза нас је једна тешка и напорна недеља, али се нисмо обазирале на екипу Уба. Гледале смо да што мање грешимо и у томе смо и успеле. Овом утакмицом смо вратиле самопуздање, сад нам предстоји два дана одмора, а онда нас очекује нова недеља", закључила је Цветковић.

Најефикаснија играчица ТЕНТ-а била је Јована Цветковић са 24, док се код Убљанки највише истакла Анет Барбара Бенитес са 17 поена.

У наредном колу ТЕНТ путује у Нови Сад, а Уб дочекује АС Батајницу.