Једна од веома важних позиција у свакој модерној одбојкашкој екипи и незаменљива у репрезентативнним селекцијама, почевши од сениорских па све до најмлађих, пионирских репрезентација, јесте одбојкашки статистичар и скаут.
Будите у току са одбојкашким дешавањима, пратите нас на нашем Јутјуб каналу >>> https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije
Уб, победник Банка Поштанска штедионица Суперлиге 2020/2021. и првак Србије у конкуренцији одбојкашица, савладао је Јединство из Брчког у оквиру 2. кола квалификација за ЦЕВ Лигу шампиона 2022. Уб је у утакмици одиграној у Спортској хали Уб, славио са 3:0, по сетовима 25:16, 25:15 и 25:19, после 65 минута игре.
У 14. подкасту ”На мрежи” доносимо вам интересантну причу о процедури одлагања утакмица у специфичним условима пандемије, о плановима и раду Одбојкашког савеза Србије у смислу стабилизације стања у нашим клубовима и успостављању система помоћи екипама како бисмо имали у наредном периоду стандардно велики број учесника у еврокуповима, о модалитетима промоције клубова и одбојкашког спорта на локалном нивоу, као и о утакмицама протеклог кола у оквиру Банка Поштанска штедионица Суперлиге за одбојкашице.
У другом делу подкаста угостили смо Ивицу Јевтића, популарног Јозу, тренера екипе Спартака из Суботице и новог члана стручног штаба мушке сениорске репрезентације Србије. Са Јозом смо причали о његовој играчкој и тренерској каријери, о почецима у Младом раднику, о успесима које постиже са Спартаком, о условима у суботичком клубу, о Суперлиги за одбојкаше и ривалима у текућем првенству, као и о новом ангажману у репрезентацији.
Уживајте у причи о одбојци!
Будите у току са одбојкашким дешавањима, пратите нас на нашем Јутјуб каналу >>> https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije
Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму минулог викенда на теренима широм Србије. Поједине екипе су оправдале улогу фаворита, док су неке доживеле поразе којима се мало ко надао. Првенствено, реч је о мечу између Такова и Спартака, у којем су Милановчани, на изненађење многих, али потпуно заслужено, надиграли лидера, док је Ниш продубио агонију Партизана и значајно се учврстио на месту које гарантује плеј-аут двомеч. Раднички је у Лесковцу оправдао улогу фаворита, док се Црвена звезда реванширала Карађорђу за пораз у првом делу сезоне. Минималну победу извојевала је и Војводина у дуелу са Пазовчанима, док је Млади радник нанео екипи из Великог Градишта други пораз у низу.
Минуле суботе одигране су све утакмице 17. рунде Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама, а самим тим и настављене борбе за што боље позиције пред одлучујући део сезоне, који је све ближи. Стога су све екипе биле максимално мотивисане да остваре позитивне резултате, али је то пошло за руком само онима које су у својим утакмицама важиле за фаворите. Тако је ТЕНТ без већих проблема изашао на крај са Радничким у престоници, док је Јединство наставило потеру за лидером, пошто је било боље од Београда. Уб и Железничар уписали су победе након четири одиграна сета, и то против ужичког Јединства, односно суботичког Спартака. А тријумфима су се радовали и београдски вечити ривали, пошто је Звезда надиграла Срем, а Партизан поразио Лесковац.
Одбојкаши Црвене звезде остварили су победу у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ивице Јевтића је вечерас, у Тополи, поразила Карађорђе са 3:1, по сетовима 25:22, 23:25, 25:20 и 29:27.
Одбојкашице Уба и Железничара оствариле су тријумфе у 17. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су, на страни, поразиле ужичко Јединство са 3:1 (25:17, 20:25, 27:25, 25:16), док је актуелни шампион Србије био бољи од Спартака на свом терену – 3:1 (25:10, 19:25, 25:18, 25:18).
Одбојкаши Такова из Горњег Милановца остварили су велики тријумф на премијери 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милоша Терзића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак, након преокрета, са 3:2, по сетовима 17:25, 25:27, 28:26, 26:24 и 15:7.