Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Службени билтен

БРОЈ 06
  • 2021/22.
  • 25. октобар 2021.
  • 1.1МB 
  • PDF

ПРЕУЗМИТЕ

У 15. подкасту имамо можда и најразноврснију причу досад. У првом делу емисије коментарисали смо ситуацију у Банка Поштанска штедионица Суперлиги и могући расплет на табели пред плеј-оф. Након тога, имали смо два изузетна госта, Бориса Коларевића, бившег међународног судију, а сада контролора делегата на суперлигашким утакмицама, и Неђу Османкача, трофејног тренера и одбојкашког аналитичара који сада са успехом води прволигашку екипу Новог Сада Манекс.

Са Борисом смо причали о свим изазовима које судијски посао са собом носи, о судијској перспективи такмичења, о начину оцењивања судија, о припреми судија, о путу који треба прећи да би судије које почињу каријеру напредовале до највишег ранга такмичења, али и о практичним саветима како за судије тако и за играче и клубове да би се на најбољи начин премостио тај вечни јаз који влада између оних који играју и оних који на утакмицама деле правду.

Неђа Османкач нам је приближио такмичење у Банка Поштанска штедионица Првој лиги, играче и екипе који учествују у овом првенству, а разговарали смо и о његовом именовању за селектора мушке јуниорске репрезентације Србије, о перспективи наше мушке одбојке, о начинима за одабир играча и о правилном систему рада са млађим категоријама играча, од почетних стадијума у школама одбојке и клубовима па све до репрезентативног нивоа. Наравно, осврнули смо се и на суперлигашке актуелности и квалитет лиге у највишем рангу такмичења.

Уживајте у причи о одбојци!

Будите у току са одбојкашким дешавањима, пратите нас на нашем Јутјуб каналу >>> https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije

Подкаст ”На мрежи” (еп. 15, 15.02.2022) ГОСТИ: БОРИС КОЛАРЕВИЋ И НЕЂА ОСМАНКАЧ

На другој утакмици полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге између Црвене звезде и Јединства, која је одиграна у СЦ “Вождовац” на Бањици, поред сјајне игре на терену били смо почашћени и присуством на трибинама нашег сјајног одбојкаша и једног од најбољих светских коректора, Александра Атанасијевића.

Атанасијевић: ”Одбојкашка лига Србије делује све боље из године у годину”

Погледајте како изгледа један одбојкашки тренинг из перспективе играча.

У овој епизоди били смо на тренингу женске кадетске репрезентације Србије очима Нине Мандовић, одбојкашице ТЕНТ-а и капитена српских кадеткиња, која игра на позицији дизача.

Путем овог видеа имате јединствену прилику да осетите атмосферу са одбојкашког терена из прве руке. Хајде да играмо одбојку. ;)

Будите у току са одбојкашким дешавањима, пратите нас на нашем Јутјуб каналу >>> https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije

Одбојка из прве руке: Нина Мандовић

У 17. подкасту "На мрежи" направили смо специјал емисију поводом одигравања финала Купа Србије за одбојкашице и одбојкаше 6. марта у Лајковцу.

Угостили смо ривале у финалним утакмицама, тако да су се очи у очи нашли тренери одбојкашица Железничара из Лајковца и Црвене звезде, Бранко Ковачевић и Милан Гршић, као и играчи Партизана Сокербет и Младог радника, Новица Бјелица и Младен Бојовић.

Уживајте у причи о одбојци!

Будите у току са одбојкашким дешавањима, пратите нас на нашем Јутјуб каналу >>> https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije

Подкаст ”На мрежи” (еп. 17, 01.03.2022) ГОСТИ: БРАНКО КОВАЧЕВИЋ, МИЛАН ГРШИЋ, НОВИЦА БЈЕЛИЦА, МЛАДЕН БОЈОВИЋ

Једна од веома важних позиција у свакој модерној одбојкашкој екипи и незаменљива у репрезентативнним селекцијама, почевши од сениорских па све до најмлађих, пионирских репрезентација, јесте одбојкашки статистичар и скаут.

Будите у току са одбојкашким дешавањима, пратите нас на нашем Јутјуб каналу >>> https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije

Занимање: одбојкашки статистичар и скаут

Током викенда иза нас на програму је била тринаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији сениора. Ново коло прошло је без већих изненађења. Дефинитивно је највише повода за радост имала новосадска Војводина, која је после готово месец и по дана прекинула црну серију, док је Спартак без проблема наставио свој победнички низ и само се учврстио на лидерској позицији. ВГСК је након велике борбе био бољи од Партизана, Раднички се реванширао Пожаревљанима за пораз од пре неколико дана, а Звезда је после четири сета и преокрета била боља од Такова. До тријумфа је стигао и Карађорђе, који је, и поред епитета апсолутног фаворита, морао да се помучи како би надиграо Дубочицу.

Преглед 13. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Махом према очекивањима

Протеклог викенда одигране су све утакмице 14. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крај лигашког дела првенства је из недеље у недељу све ближи, што самим тим утиче на готово све екипе како би пред пресек стања и почетак плеј-офа обезбедиле што боље позиције. Тако је у последња два кола вођена велика борба између екипа које се надају опстанку у првенству, а чини се да је Београд након победе над Спартаком тренутно најближи том достигнућу. Максималним победама радовале су се одбојкашице Железничара, Звезде, пазовачког Јединства и Срема, док је ТЕНТ, у дербију кола, поразио Уб и наставио свој победнички низ који датира од старта првенства.

Преглед 14. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Захуктава се борба за опстанак

Одбојкашице Београда уписале су важан тријумф у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак са 3:0, по сетовима 25:23, 25:17, 25:20.

Београд побегао из опасне зоне

Одбојкаши ВГСК-а остварили су тријумф у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Ђуричића је вечерас, у Београду, надиграла Партизан Коптех са 3:2, по сетовима 25:23, 25:15, 17:25, 22:25 и 15:10.

ВГСК преживео у престоници

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Актуелни шампион Србије је вечерас, на свом терену, надиграо Млади радник после велике борбе са 3:2, по сетовима 25:21, 25:20, 22:25, 22:25 и 15:12.

Шампион се реванширао Пожаревљанима